Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Papież: zmartwychwstanie Jezusa znakiem przemiany ludzkiego życia

0
Podziel się:

Chrystus zmartwychwstał, a dla nas oznacza to, że miłość Boga może przemienić nasze życie. Papież Franciszek w wielkanocnym orędziu przypominał wiernym, jak ważne dla Kościoła katolickiego jest te wydarzenie. Modlił się też o pokój, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie i w Korei.
Franciszek zaznaczał, że Jezus Chrystus zmartwychwstał dla wszystkich ludzi. Dlatego ta wiadomość musi dotrzeć do każdego domu i do każdej rodziny, a zwłaszcza tam, gdzie "jest najwięcej cierpienia". Papież oznajmił, że dla nas zmartwychwstanie oznacza nadzieję i zwycięstwo dobra nad grzechem. Musi się ono jednak dokonywać codziennie, a ludzie wciąż muszą walczyć ze złem. Pomocy udziela jednak zawsze Jezus Chrystus. Franciszek dodał, że dzięki Jego poświęceniu wierni wraz z nim mogą trafić do Królestwa Bożego. "Musimy jednak przyjąć łaskę zmartwychwstania i odnowić się przez miłosierdzie" - dodał papież.
Franciszek powiedział, że musimy wspólnie prosić zmartwychwstałego Jezusa o przemianę śmierci w życie, a nienawiści w miłość. Podkreślił, jak ważna jest modlitwa o pokój na całym świecie. Szczególnie wyróżnił Bliski Wschód, a zwłaszcza konflikt między Izraelczykami a Palestyńczykami, którzy napotykają trudności, by znaleźć drogę zgody. "Musimy modlić się także o ustanie konfliktów w Iraku i Syrii, gdzie "przelało się już za dużo krwi" - dodał Franciszek.
Papież odniósł się także do napiętej sytuacji na Półwyspie Koreańskim. Wyraził nadzieję, że będzie tam "dojrzewał odnowiony duch pojedniania", a państwa przezwyciężą rozbieżności. Wierni powinni modlić się także o pokój dla Afryki. Papież polecił szczególnej modlitwie Mali, Nigerię, Demokratyczną Republikę Konga i Republikę Środkowoafrykańską. Przyznał, że kraje te nękane są destabilizacją, brakiem jedności i strachem.
Na zakończenie wielkanocnego orędzia papież polecił modlitwie cały świat, który jego zdaniem podzielony jest chciwością, egoizmem, a także rozdarty przez przemoc związaną z handlem narkotykami i nieuczciwą eksploatacją zasobów naturalnych.
Papież po orędziu wielkanocnym udzielił błogosławieństwa Urbi et Orbi wszystkim wiernym zgromadzonym na placu świętego Piotra oraz tym, którzy śledzili transmisje telewizyjne.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)