Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
londyn
29.11.2010 12:03

Paraliż metra w Londynie. 80 stacji nie działa

Strajk kilku tysięcy pracowników potrwa 24 godziny. Bronią zwalnianych kasjerów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(www.CGPGrey.com/Flickr)

Strajk kilku tysięcy pracowników potrwa 24 godziny. Bronią zwalnianych kasjerów. Strajk zakłócił komunikację na liniach Victoria, Jubilee i Hammersmith and City.

Strajkujący, skupieni w związkach zawodowych Transport Salaried Staffs Association (TSSA) i Rail, Maritime and Transport Union (RMT), protestują przeciwko zwolnieniom pracowników kas biletowych. Według związkowców, zmniejszenie liczby kas zagraża bezpieczeństwu pasażerów i pracowników metra. Związki domagają się zawieszenia planów zwolnień na najbliższy rok. Według nich, pozwoliłoby to na racjonalne oszacowanie skutków planowanych zmian dla funkcjonowania poszczególnych stacji metra.

To czwarty strajk obsługi londyńskiej kolejki podziemnej w ciągu ostatnich miesięcy. Zarząd metra nie przychyla się do postulatów protestujących. Dyrektor zarządzający Mike Brown na swoim blogu zarzucił związkowcom cynizm i złe motywacje. Jego zdaniem, związki powinny usiąść do rozmów z zarządem zamiast namawiać ludzi do protestów.

Mike Brown, dyrektor londyńskiego metra tłumaczy pasażerom, dlaczego doszło do strajku. Film umieścił na YouTube:

Dyrekcja metra zapowiada, że zrobi wszystko, co w jej mocy, by mieszkańcy Londynu jak najmniej odczuli efekty strajku. Żeby usprawnić komunikację, w Londynie uruchomiono sto dodatkowych autobusów i dodatkowe kursy statków, pływających po Tamizie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t115322.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/strajk;metra;paralizuje;londyn;kosztuje;50;mln;funtow,228,0,703972.html) Strajk metra paraliżuje Londyn. Kosztuje 50 mln funtów To protest brytyjskich związkowców przeciw cięciom etatów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/30/t99614.jpg ) ] (http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/strajk;kolejarzy;sparalizowal;pociagi;eurostar,84,0,694356.html) Strajk kolejarzy sparaliżował pociągi Eurostar Tysiące pasażerów musiało zmienić plany z powodu protestów belgijskich związkowców.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/t112326.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/strajk;paralizuje;miasto;londynczycy;na;rowerach,209,0,686289.html) Strajk paraliżuje miasto. Londyńczycy na rowerach 24-godzinny strajk powoduje utrudnienia na liniach metra.
Tagi: londyn, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz