Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strefa euro
13.02.2012 10:00

Parlament Europejski debatuje. Głównym tematem kryzys w strefie Euro

Reformy antykryzysowe to najważniejszy temat dzisiejszej sesji. Ale europejskie państwa mają jeszcze inne problemy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(photo-service.europarl.europa.eu)

*Podczas rozpoczynającej się w Strasburgu sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego posłowie skupią się na kwestiach gospodarczych i wdrażaniu przez państwa członkowskie antykryzysowych reform. *

Eurodeputowani zatwierdzą także fundusze na pomoc dla najuboższych oraz przyjmą rezolucję potępiającą karę śmierci na Białorusi. Posłowie odniosą się do dramatycznej sytuacji, w jakiej znaleźli się bezdomni w wyniku fali mrozów, które zaatakowały Europę. Zażądają od Komisji wprowadzenia strategii na rzecz przeciwdziałania bezdomności. Bez miejsca zamieszkania pozostaje w Europie ponad 3 miliony osób. Eurodeputowani przyjmą również raport posła Czesława Siekierskiego, poświęcony dystrybucji żywności wśród osób najbardziej potrzebujących. Z programu tego korzysta w Unii aż 18 milionów obywateli, wśród nich 4 miliony Polaków.

W środę z udziałem Premiera Włoch Mario Montiego odbędzie się debata o przeciwdziałaniu kryzysowi oraz działaniach, podjętych na rzecz wzrostu gospodarczego i walki z bezrobociem. Na zaproszenie polskich deputowanych Parlament odwiedzi szachowy mistrz wszechczasów Garri Kasparow. Będzie wspierał wprowadzenie do systemów oświaty w państwach członkowskich Unii programu _ Szachy w szkole _, dającego młodzieży szansę poznania tej dyscypliny.

Czytaj więcej o kryzysie w Europie
Pakt fiskalny w PE. Co o nim sądzą? Europarlamentarzyści widzą plusy i minusy paktu fiskalnego. Ważne, że w ogóle udało się dojść do porozumienia.
Tusk strofuje szefów eurolandu. Reformy! Premier Donald Tusk napisał list do przywódców państw strefy euro w sprawie konieczności szybkiego wdrożenia postanowień szczytu z 21 lipca.
Jerzy Buzek wzywa Portugalię do reform Jego zdaniem same oszczędności to za mało, by kraj wyszedł z kryzysu finansowego.
Stolica zdewastowana. 74 osoby poważnie ranne _ Protesty to luksus na który nas nie stać. Zła decyzja miałaby opłakane skutki. _
Tagi: strefa euro, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz