Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Parlament Europejski uczcił minutą ciszy pamięć Natalii Estemirowej

0
Podziel się

Parlament Europejski uczcił minutą ciszy pamięć rosyjskiej działaczki na rzecz praw człowieka Natalii Estemirowej. Eurodeputowani wysłuchali oświadczenia przewodniczącego Jerzego Buzka.

bCZOyRsl

Jerzy Buzek wezwał rosyjskie władze do rozpoczęcia śledztwa w sprawie morderstwa Estemirowej. Podkreślił jej zasługi i konsekwentną pracę w organizacji Memoriał, gdzie zajmowała się zbieraniem informacji o zaginięciach osób w Czeczenii.

W imieniu Parlamentu Europejskiego wezwał rosyjskie władze, aby rozpoczęły zakrojone na szeroką skalę dochodzenie w sprawie jej śmierci i podjęły działania zmierzające do ujawnienia sprawców i doprowadzenia ich przed oblicze sądu.

Podkreślił, że jedną z najważniejszych misji Parlamentu Europejskiego jest promowanie zasad demokracji, państwa prawa oraz ochrony praw człowieka. Dlatego, jak napisał, jest naszym obowiązkiem okazanie wsparcia i solidarności z tymi wszystkimi, którzy walczą o te właśnie wartości. Tak jak to robiła Natalia Estemirowa. Oświadczenie Jerzego Buzka odczytał prowadzący obrady wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

bCZOyRsO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)