Notowania

kuźniar
01.10.2011 16:03

"Partnerstwo Wschodnie to polski sukces"

Według doradcy prezydenta Romana Kuźniara Polska powinna wspierać europejskie aspiracje Wschodu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Doradca prezydenta profesor Roman Kuźniar uważa, że zakończony wczoraj w Warszawie szczyt Partnerstwa Wschodniego był sukcesem Polski.

Wczoraj unijni przywódcy poparli europejskie aspiracje krajów Partnerstwa i obiecali większą pomoc. Roman Kuźniar powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że Polska zrobiła wszystko co możliwe dla perspektywy europejskiej krajów Partnerstwa. W jego opinii, kolejny krok należy właśnie do tych krajów.

Na szczycie nie było delegacji białoruskiej. Do Warszawy zaproszono szefa tamtejszej dyplomacji, ostatecznie Mińsk zapowiedział udział jedynie swojego ambasadora w Warszawie. Wczoraj jednak ogłoszono, że i on nie będzie uczestniczył w szczycie.

Partnerstwo Wschodnie to inicjatywa zainicjowana przez Polskę i Szwecję, skierowana do sześciu krajów byłego Związku Radzieckiego. Zakłada ona ułatwienia wizowe, współpracę handlową i pomoc ekonomiczną z Armenią, Azerbejdżanem, Białorusią, Gruzją, Mołdową i Ukrainą.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/t157625.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/unia;otworzy;sie;na;wschod;i;zniesie;wizy,156,0,923036.html) Prestiżowy szczyt w stolicy. Zniosą wizy? Politycy z krajów Wspólnoty będą zastanawiać się nad dalszymi ułatwieniami i pomocą rozwojową dla sześciu krajów byłego Związku Radzieckiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/202/t87242.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;o;bialorusi;najpierw;reformy;potem;pomoc,127,0,904319.html) "Najpierw dialog z opozycją, potem pieniądze" Premier polskiego rządu rozmawiał także o sytuacji na Ukrainie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t83097.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sedzia;nieugiety;w;sprawie;tymoszenko,32,0,923936.html) Sędzia nieugięty w sprawie Tymoszenko Sprawa może położyć się cieniem na ukraińskie aspiracje dotyczące wstąpienia do Unii Europejskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t137002.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;to;kompromitacja;polskiej;dyplomacji,163,0,923555.html) PiS: To kompromitacja polskiej dyplomacji Prezes PiS Jarosław Kaczyński krytykuje rząd za to, że nie udało się doprowadzić do podpisania deklaracji w sprawie Białorusi przez wszystkich uczestników Szczytu Partnerstwa Wschodniego.
Tagi: kuźniar, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz