Notowania

wiadomości
19.11.2011 13:32

Paryż-Pola Elizejskie-dekoracje świąteczne

Pola Elizejskie w Paryżu są już ozdobione świątecznymi dekoracjami. Przygotowano też liczne inne atrakcje. Organizatorzy i władze miasta spodziewają się, że do stolicy Francji przyjedzie w okresie świątecznym wiele milionow turystów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Aleja na miesiąc przed świętami Bożego Narodzenia jarzy się setkami światełek. W jej dolnym odcinku, łagodnie opadającym w stronę Placu Zgody, wzniesiono 160 drewnianych straganów, w których można kupić wiele drobiazgów: od prezentów po alzackie ozdoby choinkowe. W tym roku po raz pierwszy uruchomiono stumetrowy sztuczny tor łyżwiarski w kształcie "ósemki", a także 200 mechanicznych zwierząt, które ku uciesze dzieci poruszają się jak "żywe". O ile obecność białych niedźwiedzi nie jest zaskoczeniem, o tyle zdziwienie mogą budzić słonie, bizony czy żyrafy.
Chodzi jednak nie tylko o rozrywkę, lecz także o uświadomienie, przede wszystkim najmłodszym, zagrożenia jakie dla życia na naszej planecie niesie zanieczyszczenie środowiska, stąd poza świątecznym nastrojem, odwiedziny Pól Elizejskich urozmaica także spacer przez afrykańską sawannę czy dżunglę nad Amazonką.
W ubiegłym roku Champs Elysee w tym okresie odwiedziło 13 milionów osób - teraz ma być ich jeszcze więcej.
Informacyjna Agencja Radiowa (IAR), Marek Brzeziński,Paryż/mm

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz