Notowania

wiadomości
24.03.2013 19:48

Paryż: protesty przeciwko legalizacji tzw. małżeństw homoseksualnych

Podziel się
Dodaj komentarz

Paryż-związki homoseksualne-protesty

Kilkaset tysięcy osób protestowało w Paryżu przeciwko legalizacji tzw. "małżeństw homoseksualnych". Ustawę forsuje lewicowy prezydent Francois Hollande, a do jej zatwierdzenia brakuje już tylko zgody Senatu. Kluczowe głosowanie ma odbyć się 4 kwietnia.
Pochód przeszedł pięciokilometrową trasę pod Łuk Triumfalny. Według organizatorów w marszu uczestniczyło milion 400 tysięcy osób. Policja ocenia, że w proteście uczestniczyło 300 tysięcy. Podczas marszu doszło do incydentów z policją. Uczestnicy marszu próbowali przejść przez zapory zabezpieczające trasę przemarszu. Policja użyła gazu łzawiącego, chociaż w marszu uczestniczyły rodziny z dziećmi. Protestujący nieśli transparenty: "Chcemy pracy, a nie małżeństw homo", "Nie gejowskiemu ekstremizmowi".
To już drugi tak duży protest przeciwko legalizacji tzw. "małżeństw homoseksualnych". Styczniowy marsz uświadomił francuskim politykom, że poziom poparcia dla projektu ustawy we francuskim społeczeństwie maleje. Między innymi z tego powodu zrezygnowano z umożliwienia lesbijkom prawa do adopcji dzieci.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz