Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Paweł Graś: Polska nie unika podejmowania trudnych spraw

0
Podziel się

Trwa maraton spotkań i konsultacji w wykonaniu premiera Donalda Tuska. W tej chwili premier Tusk rozmawia z premierem Francji Fracoisem Fillonem. Wcześniej spotkał się premierem Luksemburga Jeanem-Claudem Junckerem, przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Hansem Gertem Poetteringiem oraz premierem Holandii Janem Pietere, Balkenende. Wczoraj rozmawiał z premierem Włoch Silvio Berlusconim. 

bEgOtvEB

Rzecznik rządu Paweł Graś tłumaczy, że głównym tematem rozmów jest kryzys gospodarczy. Jak powiedział - nie ma łatwych rozmów, ale Polska nie unika podejmowania trudnych spraw. Minister Graś podkreślił, że Unia Europejska nie może uciec od trudnych rozmów o gospodarce, czy ekonomii.

Spotkania odbywają się przy okazji kongresu Europejskiej Partii Ludowej (EPP) - tak bardzo krytykowanego przez Prawo i Sprawiedliwość. Według Grasia, politycy PiS-u powinni powstrzymać się z krytyką do zakończenia kongresu i docenić wysiłki polskiej dyplomacji. Zdaniem Grasia krytyka kongresu i działań rządu, nie przyczyni się do poprawy wizerunku Polski w Europie, ani do sukcesów polskiej dyplomacji.

Kongres Europejskiej Partii Ludowej - frakcji Parlamentu Europejskiego, do której należą Platforma Obywatelska i PSL - rozpoczyna się o 17.00.

bEgOtvFe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)