Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
koalicja
02.03.2009 14:26

Paweł Graś: wynik wyborów w Olsztynie nie odbije się negatywnie na koalicji

Wynik wyborów w Olsztynie nie odbije się negatywnie na koalicji - zapewnia rzecznik rządu Paweł Graś. Kandydat PSL Piotr Grzymowicz został prezydentem Olsztyna zdobywając ponad 60 procent głosów. Krzysztof Krukowski z ramienia PO zdobył niespełna 40-procentowe poparcie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jak zapewnia minister Graś, Platforma Obywatelska liczyła się z tym, że jej kandydat może przegrać w wyborach, jednak postanowiła wystawić osobę, która dotąd nie była związana z żadnym układem władzy. Ponadto przeciwko PO zawiązała się dość dziwna - zdaniem rzecznika rządu - koalicja, w której były nie tylko PiS i SLD, ale również zwolennicy odwołanego wcześniej prezydenta Czesława Małkowskiego, a także PSL. Stąd deklaracja samorządowców z PO o przejściu do opozycji.

Z kolei wicemarszałek Sejmu Jarosław Kalinowski z PSL nie kryje oburzenia wypowiedziami szefa regionalnej PO Jacka Protasa sugerującymi, że mieszkańcy Olsztyna zrobili błąd wybierając kandydata ludowców. w jego opinii świadczy to tylko o tym, że olsztyńscy działacze PO nie potrafią przegrywać. Wicemarszałek Kalinowski zaznaczył też, że należy odróżnić wybory krajowe od samorządowych, gdzie liczy się nie tyle partyjny szyld, co kompetencje kandydata.

O przedterminowych wyborach zdecydowali mieszkańcy, którzy w listopadowym referendum odwołali prezydenta Czesława Małkowskiego, oskarżanego o gwałt i molestowanie urzędniczek.

Tagi: koalicja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz