Notowania

powódź
30.06.2009 12:37

PCK i Caritas pomagają poszkodowanym z terenów objętych powodzią

Lokalne organizacje PCK i Caritas pomagają poszkodowanym z terenów objętych powodzią. W wyniku zalań i podtopień ucierpiało około 1700 rodzin w województwach  podkarpackim, małopolskim, opolskim i dolnośląskim.

Podziel się
Dodaj komentarz

Paulina Rozynek z Caritas Polska powiedziała, że powodzianie otrzymują wsparcie materialne, jakim dysponują oddziały diecezjalne Caritas. Do poszkodowanych trafi żywność, środki czystości i ubrania, bo niektórzy z powodzian musieli w nocy opuszczać swoje domy i nie zdążyli zabrać odzieży.

Caritas Polska apeluje do Polaków o wpłaty na rzecz powodzian. Pieniądze można przekazywać poprzez SMS o treści POMAGAM, wysyłany na numer 72902 lub na konto Caritas Polska, którego numer można znaleźć na stronie internetowej .

Także Polski Czerwony Krzyż przeprowadzi ogólnopolską publiczną zbiórkę pieniędzy na ten cel. Katarzyna Stępińska z PCK podkreśla, że zbiórka zostanie ogłoszona, gdy tylko MSWiA wyrazi na to formalną zgodę. Na razie powodzianom jest udzielna pomoc doraźna, a lokalne organizacje PCK już zbierają pieniądze na dalsze działania.

W regiony najbardziej dotknięte powodzią pojechało już kilka transportów z darami rzeczowymi z magazynów interwencyjnych PCK. Polski Czerwony Krzyż nie będzie zbierać darów rzeczowych od ludności, bo zbyt wysokie byłyby koszty ich posegregowania, dostarczenia i dystrybucji. Natomiast apeluje do firm o przekazywanie środków czystości, artykułów higienicznych czy koców.

Organizacje przygotowują się także do pomocy długofalowej dla powodzian. Ma ona polegać na wsparciu psychologicznym, udzielaniu potrzebnych porad prawnych i pomocy w odbudowie zniszczeń.

Tagi: powódź, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz