Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PE-Barroso-orędzie o stanie UE

0
Podziel się:

Unia Europejska wychodzi na prostą, ale potrzebne są reformy gospodarcze, by poprawić kondycję Wspólnoty i usprawnić jej działanie. Tak mówił w Parlamencie Europejskim szef Komisji Europejskiej wygłaszając orędzie o stanie Unii. Poświęcone ono było głównie sprawom gospodarczym.

Sytuacja gospodarcza jest lepsza niż przed rokiem, teraz będzie się rozwijała w tempie szybszym niż prognozowano - podkreślał szef Komisji Europejskiej. Jose Barroso zapewniał Europejczyków, że "mogą zaufać Unii, która zrobi wszystko, by zapewnić im dobrą przyszłość". Przewodniczący Komisji mówił, że Bruksela chce doprowadzić do poprawy sytuacji na rynku pracy. W najbliższym czasie przyspieszone mają być też prace nad reformami gospodarczymi, które pozwolą na ściślejszą współpracę unijnych krajów, bo jest ona niezbędna, by uniknąć kryzysu w przyszłości. "Wszyscy płyniemy na tej samej łódce. Apeluję o wspólne działanie. Pesymizmem i prognozowaniem porażki nie wygramy" - dodał przewodniczący Komisji.
Propozycje dotyczące ściślejszego zarządzania gospodarczego Bruksela ma przedstawić pod koniec tego miesiąca. Jose Barroso ma też zaproponować wprowadzenie obligacji emitowanych wspólnie z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, by w ten sposób sfinansować wielkie inwestycje infrastrukturalne.
To było pierwsze w historii orędzie o stanie Unii Europejskiej zaprezentowane w Parlamencie przez przewodniczącego Komisji. Zgodnie z oczekiwaniami, nie było w nim szczególnych, rewolucyjnych propozycji.

Informacyjna Agencja Radiowa

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)