Notowania

wiadomości
22.05.2012 18:55

PE-bezpieczeństwo obywateli UE

Parlament Europejski zaapelował o ściślejszą współpracę państw członkowskich w zagwarantowaniu obywatelom Unii większego bezpieczeństwa wewnątrz wspólnoty. Wezwał kraje członkowskie do opracowania skutecznych systemów wykrywania i zapobiegania radykalizmowi i brutalnej przemocy.

Podziel się
Dodaj komentarz

W przyjętej rezolucje posłowie stwierdzili, że walka z terroryzmem i zorganizowaną przestępczością - włączając w to mafię, przestępczość "białych kołnierzyków", defraudacje i korupcję - musi pozostać głównym priorytetem strategii [ Internal Security Strategy - ISS ], realizowanej przez Komisję Europejską. Deputowani zażądali zapewnienia odpowiedniego finansowania tej strategii w wieloletnich ramach finansowych 2012-20.
W dokumencie stwierdzono, że kryzys spowodował powszechne poczucie zagrożenia, które, przez niektórych, może zostać wykorzystane jako usprawiedliwienie dla użycia przemocy. Dlatego, zdaniem posłów potrzebna jest spójna strategia bezpieczeństwa europejskiego. Bezpieczeństwo musi być zagwarantowane w poszanowaniu praworządności i praw podstawowych, zaznacza Rita Borsellino, autorka raportu i projektu rezolucji. Rezolucja podkreśla także konieczność skutecznego zamrożenia funduszy osób podejrzanych o terroryzm.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz