Notowania

wiadomości
25.04.2012 12:49

PE-Tymoszenko

Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy Jean-Claude Mignon, wyraził głębokie zaniepokojenie pogarszającym się stanem zdrowia byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko. W wydanym komunikacie zaapelował do władz w Kijowie o umożliwienie przedstawicielom dyplomacji widzenie ze skazaną.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jean-Claude Mignon powiedział, że decyzja o podjęciu strajku głodowego przez Julię Tymoszenko, jest odpowiedzią na złe traktowanie i stosowanie wobec niej przemocy fizycznej i psychicznej. Podkreślił, że informacje, które do niego docierają, wskazują że stan zdrowia byłej premier ulega stałemu pogorszeniu. Rozmawiał o tym - jak powiedział - z Ambasadorem Ukrainy przy Radzie Europy oraz ukraińską delegacją parlamentarną, która uczestniczy w sesji plenarnej.
Mignon zaapelował do ukraińskich władz, by dopuściły do Julii Tymoszenko niezależnych lekarzy i zezwoliły im zdecydować o jej dalszym leczeniu. Ponadto wezwał też władze, aby w trybie natychmiastowym udzieliły zezwoleń na odwiedzenie uwięzionej przez przedstawicieli dyplomacji. Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego ponowił też apel o wycofanie wszystkich zarzutów postawionych członkom byłego rządu oraz premier Julii Tymoszenko.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz