Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PE - Barroso - wyjście z kryzysu

0
Podziel się:

Parlament i Komisja Europejska krytykują Radę Europejską za opieszałość w podejmowaniu decyzji, które pozwoliłby Europie na szybkie wyjście z kryzysu. Przewodniczący Komisji Jose Barroso wezwał Radę, by na najbliższym szczycie podjęła konkretne zobowiązania.

Rada Europejska składa się z głów państw lub szefów rządów państw członkowskich Unii.
Przewodniczący Komisji zaapelował o międzyinstytucjonalne porozumienie na rzecz wzrostu gospodarczego, zawarte pomiędzy Radą, Komisją i Parlamentem. Wyjście z niezwykle trudnej sytuacji nie zostanie osiągnięte poprzez doraźne decyzje i tymczasowe środki zaradcze. Zdaniem przewodniczącego Komisji potrzebne jest wprowadzenie zmian systemowych, czego nadal nie rozumieją, jak podkreślił, przedstawiciele kilku państw członkowskich.
Jedyną drogą pozwalającą na skuteczne działania jest - według Jose Barroso pogłębienie Unii gospodarczej i finansowej oraz unii bankowej co pozwoli na wspólne zarządzanie gospodarką.
Barroso skrytykował państwa bagatelizujące znaczenie budżetu Unii. Inwestycje docelowe mają - jak stwierdził - wielkie znaczenie dając "efekt mnożnikowy" podjętych działań. Pieniądze z budżetu stanowią 70% inwestycji docelowych na Węgrzech i 50% w Polsce . Podkreślił, że korzystają na tym wszystkie kraje uczestniczące w tych inwestycjach.

Informacyjna agencja Radiowa

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)