Notowania

polska
27.08.2009 19:54

Perry przyjedzie do Polski na obchody rocznicy wybuchu II wojny św.

Amerykańskiej delegacji na obchodach 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej będzie przewodniczył były sekretarz obrony narodowej - William Perry - poinformował w rozmowie z IAR rzecznik MSZ Piotr Paszkowski. 

Podziel się
Dodaj komentarz

W delegacji znajdą się także przedstawiciele amerykańskiego Kongresu oraz ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce. Zabraknie jednak przedstawicieli urzędującej administracji amerykańskiej - dodał Piotr Paszkowski Zastrzegł, że nie odczytywałbym w tym żadnych specjalnych politycznych treści. "Pamiętajmy, że taki skład delegacji na rocznicowe obchody nie odzwierciedla w jakikolwiek sposób relacji, które łączą dwa kraje" - zaznaczył rzecznik MSZ.

Dodał, że według niego zadecydowały czynniki praktyczne. "Pamiętajmy, że jest to ciągle okres urlopowy w Stanach Zjednoczonych, a poza tym niedługo odbędzie się też ceremonia pogrzebowa senatora USA - Edwarda Kennedy'ego" - dodał Paszkowski.

Na obchody 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej 1 września przyjedzie do Gdańska 20. szefów rządów, wsród nich: szef rosyjskiego rządu Władimir Putin, kanclerz Niemiec Angela Merkel oraz premierzy: Włoch, Francji, Litwy i Ukrainy.

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz