Notowania

wiadomości
18.01.2014 13:21

Pięć tez Twojego Ruchu

Podziel się
Dodaj komentarz

Praca, równość, wolność, postęp i zaufanie. To pięć tez programowych Twojego Ruchu.
Przedstawił je na posiedzeniu Krajowej Rady Politycznej przywódca ugrupowania, Janusz Palikot. Powiedział, że nie chodzi o to, kto wygra najbliższe wybory, ale czy Polska wygra najbliższe dwa lata. Stoi bowiem przed nią wiele wyzwań. Według szefa Twojego Ruchu, należy wykorzystać środki unijne do rozwiązania takich problemów, jak brak pracy i niskie płace. Aby tego dokonać, trzeba przygotować plan rozwoju gospodarczego kraju. Palikot podkreślił, że na razie takiego strategicznego dokumentu nie ma, ale jego projekt przygotował Twój Ruch. Zdaniem Palikota, w kryteriach przyznawiania pieniędzy na modernizację trzeba wpisać klauzulę, że można za nie kupić tylko urządzenia najnowszej generacji.
Janusz Palikot powiedział, że w Polsce ma miejsce "zarządzanie nienawiścią". Świadczy o tym, jego zdaniem, lekceważenie przez prokuraturę antysemickich incydentów, zajścia na spotkaniach autorskich Anny Grodzkiej, wydanie książki "Resortowe dzieci", a także, jak się wyraził Palikot, ofensywa Kościoła katolickiego przeciwko gender.
Mówiąc o równości, Janusz Palikot podkreślił, że jest ona potrzebna przede wszystkim na rynku pracy. Przyczyni się do niej zniesienie "umów śmieciowych" i składek na ZUS. Przywódca Twojego Ruchu opowiedział się też za modernizacją społeczeństwa, budowaniem kapitału społecznego i zmianami w edukacji, promującymi współdziałanie. Podkreślił, że wolność jest źródłem, z którego wyrastają wszystkie inne wartości. Janusz Palikot oficjalnie przedstawił senatora Kazimierza Kutza jako kandydata Twojego Ruchu do Parlamentu Europejskiego.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz