Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Piechociński:wkrótce ustawa łupkowa

0
Podziel się
bDadZXiZ

Piechociński - łupki - Jedynka

Minister gospodarki zapewnił, że oczekiwana od kilku lat ustawa łupkowa wkrótce pojawi się w Sejmie. Janusz Piechociński w radiowej Jedynce stwierdził, że prawo, dzięki któremu może rozwinąć się wydobycie gazu łupkowego, po tym gdy trafi do Sejmu, powinno zostać uchwalone w ciągu 2 miesięcy.
Wicepremier dodał, że w najbliższych tygodniach rząd zajmie się kilkoma ustawami dotyczącymi energetyki. "W przyszły czwartek ma zostać "domknięty projekt całościowy, intensyfikujący wydobycie łupków w Polsce" - mówił Piechociński.
Prace nad regulacjami branży łupkowej, bez których nie ma co liczyć na rozwój wydobycia gazu łupkowego, toczą się od kilku lat. Jeszcze w 2011 roku premier Donald Tusk zapowiadał, że komercyjna produkcja gazu ze złóż łupkowych w Polsce rozpocznie się w 2014 roku. Do tej pory na przeszkodzie w uchwaleniu ustawy łupkowej stał konflikt między resortem skarbu a ministerstwem środowiska w sprawie szczegółów regulacji. Po ostatnich zmianach w rządzie, prace nad regulacjami według deklaracji, przyspieszyły.

IAR

bDadZXjC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)