Pięciobój nowoczesny - Ukraińcy nie do zatrzymania w 3. rundzie Pucharu Świata; pech Oktawii Nowackiej

0

pięciobój nowoczesny - Puchar Świata - Chengdu - Pawło Tymoszczenko - Żanna Buriak - Oktawia Nowacka

Ukraińcy zdominowali 3. rundę Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym, która odbyła się w chińskim Chengdu. Rywalizację kobiet wygrała Żanna Buriak, a kolejne miejsca zajęły Chinki - Wanxia Liang (strata 17 sek.) i Wei Wang (24 sek.). Tuż za podium uplasowała się kolejna ukraińska pięcioboistka - Irina Chochłowa.

Jedyna Polka startująca w Chengdu, Oktawia Nowacka, zajęła 23. miejsce. Po szermierce, pływaniu i jeździe konnej zawodniczka Stowarzyszenia "Pięciobój Polski - CWKS Legia" była w czołowej 10. W kombinacji, czyli biegu połączonym ze strzelaniem, miała jednak dopiero 33. rezultat i do Buriak straciła ponad półtorej minuty.

Wśród mężczyzn Pawło Tymoszenko z Ukrainy o 13 sek. wyprzedził Koreańczyka Woo Jin Lee; trzeci był Valentin Belaud z Francji, który stracił 16 sek.

Sztafety mieszane wygrali Białorusini Hanna Wasilionak i Roman Pińczuk, którzy o 3 sek. wyprzedzili Janine Kohlmann i Alexandra Nobisa z Niemiec; o kolejne 2 sek. gorsi byli Chińczycy Yufei Bian i Jiahao Han.

W klasyfikacji łącznej Pucharu Świata Oktawia Nowacka zajmuje 24. miejsce, a Katarzyna Wójcik jest 65.; wśród mężczyzn Bartosz Majewski na 22. pozycji, a Szymon Staśkiewicz - 44.

Kolejna runda Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym odbędzie się w połowie maja, w Budapeszcie.