Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pierwsza internetowa platforma wymiany opinii o zagranicznych uczelniach - Erasmuse

0
Podziel się:

Erasmuse - pierwsza internetowa platforma wymiany opinii o zagranicznych uczelniach
wystartowała na początku stycznia 2009. Zapraszamy na

Co roku tysiące polskich studentów wyjeżdżają na zagraniczne stypendia (w ramach takich programów jak Sokrates-Erasmus, PiM, umowy bilateralne). Dotychczas szukając wiadomości o zagranicznych uczelniach skazani byli jedynie na skąpe informacje udzielane przez ich macierzyste szkoły.

Dzięki erasmuse wszystko, czego szukają, znajdą w jednym miejscu. Za darmo i w nowoczesnej formie. Erasmuse, jako pierwszy i jedyny taki serwis internetowy oferuje rankingi uczelni oparte na bardzo szczegółowych opiniach studentów. Baza szkół zawiera obecnie informacje o ponad 1300 uczelniach w 660 miastach 30 europejskich państw.

Erasmuse obecnie dostępne jest jedynie dla studentów z Polski, trwają już jednak prace nad
przetłumaczeniem serwisu na język angielski i zaoferowaniem go studentom z całej Europy. Z pewnością będzie to dla nich rewolucja.

Erasmuse skierowany jest do trzech grup studentów:

Osoby, które wyjazd mają już za sobą, mogą podzielić się z innymi swoja opinią o szkole i mieście, w których byli. W specjalnej ankiecie znajdują się pytania o zakwaterowanie, poziom akademicki, wydatki czy wreszcie szeroko rozumiane życie studenckie. Absolwenci mogą także porównać swoje wrażenia z innymi, spotkać starych znajomych i powspominać, jak sami piszą, 'najlepszy okres ich życia'.

Ci, którzy zakwalifikowali się już na stypendium sprawdzą, co czeka ich za granicą, podczas ich
często pierwszego tak długiego pobytu poza Polską. Przyszli 'Erasmusi' mogą także poradzić się osób, które już były w danym mieście i poznać studentów wyjeżdżających w tym samym czasie co oni.

Osoby, które chcą wyjechać za granicę dopiero w przyszłości, na erasmuse wyszukają najbardziej odpowiadające im miasta i uczelnie. Dzięki zawężeniu listy krajów i ustaleniu swoich priorytetów (takich jak nauka języka, najniższe wydatki) zostaną im dopasowane ich wymarzone szkoły, które mogą dodać do swojego wishbox-a (listy-życzeń).

Cały serwis erasmuse stworzony został w bardzo nowoczesnej formie i dzięki interaktywnym mapom oraz wykresom, a także użytym najnowszym technologiom jest bardzo przyjazny dla użytkowników.

Całości dopełniają bardzo ciekawe poradniki dotyczące szoku kulturowego związanego z wyjazdem za granicę, czy radzenia sobie ze smutkiem po powrocie do domu.
Wszelkich dodatkowych informacji chętnie udzieli Państwu Michał Juda, twórca serwisu, a zarazem student SGH i absolwent stypendium Erasmus w Belgii.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)