Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

pierwszomajowy "Pic - Nic" na Placu Defilad

0
Podziel się:

Samochody z epoki, budka telefoniczna z telefonem na żetony, saturatory i kultowy miś z fimu Stanisława Barei to główne atrakcje warszawskiego pierwszo -majowego "Pic-nicu". Impreza odbyła się na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki.

Halina Kalińska z Urzędu miasta, organizatora imprezy, powiedziała, że "Pic- nic" odbył się pod hasłem 1 maja z przymróżeniem oka. Kalińska twierdzi, żę atrakcje zaprezentowane podczas imprezy są częścią naszej historii. Można było przypomnieć sobie dawne czasy, które dla pewnych osób tożsame są z latami młodości.
Wielu warszawiakom pomysł imperazy się podobał. Dla Teresy Kacperskiej "Pic-nic" był nawet wzruszający. Wydarzenie to potraktowała jako podróż sentymentalna do lat, które ciepło wspomina.
Na imprezie nie zabrakło najmłodszych, których zafascynowała rzeczywistość znana tylko z filmu. Czasy PRL-u traktują w kategoriach humorystycznych, która z dzisiejszej perspektywy wydaje się bardzo odległą.
Na imprezie wyświetlane były fragmenty filmów Stanisława Barei, występowały kabarety, a Jacek Fedorowicz wspominał absurdy PRLu.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)