Notowania

wiadomości
28.03.2011 17:57

Pierwszy kosmonauta -widowisko audiowizualne-Toruń

W Toruniu w 50. rocznice lotu w kosmos Jurija Gagarina, czyli 12 kwietnia zostanie zaprezentowane widowisko-audiowizualne. Widowisko potrwa godzinę i czterdzieści osiem minut, czyli tyle ile czasu na orbicie okołoziemskiej przebywał Jurij Gagarin.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zdaniem Jerzego Rafalskiego - astronoma z tamtejszego planetarium Toruń związany tak silnie z osobą Mikołaja Kopernika, to najlepsze miejsce do przypomnienia o wyruszeniu człowieka w przestrzeń kosmiczną.
Jak wyjaśnia Przemysław Draheim - rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej spektakl będzie miał wielowymiarowy charakter. Część wizualna zostanie zaprezentowana w technice mappingu 3 D.
Audiowizualną opowieść o dążeniu człowieka do opanowania przestrzeni kosmicznej wyreżyseruje Jarosław Szoda, autor zdjęć do filmu "Z podniesionymi rękami" uhonorowanego Złotą Palmą w Cannes. Przedstawione zostaną filmy o tym jak powstał świat i jak doszło do pierwszego lotu w kosmos. Muzykę do nich napisał Józef Skrzek. Przewidziano też część muzyczno-dyskotekową z udziałem DJ Adamusa, któremu będą towarzyszyli "na żywo" grający muzycy.
Być może impreza nawiązująca do wyruszenia pierwszego człowieka w kosmos stanie się cykliczną. Istnieją takie plany. Jak podkreśla Jarosław Szoda byłby to dobry sposób na przypominanie wielowiekowych tradycji Torunia związanych z badaniem kosmosu, a także promowanie osiągnięć wydziału astronomii tamtejszego uniwersytetu.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz