Piłka nożna - Angielskie kluby w komplecie w ćwierćfinałach Ligi Europy

0

piłka nożna - Liga Europa - rewanże 1/8 finału

Tottenham, Chelsea i Newcastle ratują honor angielskiego futbolu; po Milanie z europejskimi pucharami żegna się też Inter Mediolan; z trzech rosyjskich klubów awansował tylko jeden - to najkrótsze podsumowanie rewanżowych spotkań 1/8 finału piłkarskiej Ligi Europy.

Co prawda żaden angielski klub nie wszedł do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów, ale na otarcie łez Tottenham, Newcastle i Chelsea są wśród 8 najlepszych klubów Ligi Europy.

Tottenham dzięki bramce w dogrywce Adebayora wyeliminował Inter Mediolan, choć rewanżowy mecz przegrał 1:4. Wcześniej AC Milan przegrał z Barceloną dwumecz o awans do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów.

Chelsea odrobiła stratę z Bukaresztu i wyeliminowała Steauę; cały mecz w barwach bukareszteńskiego klubu rozegrał Łukasz Szukała. Newcastle w 4. minucie doliczonego czasu zdobyło gola na wagę awansu kosztem Andżi Machaczkała.

Jedyny rosyjski klub w gronie 8 najlepszych zespołów Ligi Europy to Rubin Kazań, który po dogrywce wyeliminował Levante; w składzie hiszpańskiego klubu nie było Dariusza Dudki. Zenit St. Petersburg przegrał bowiem rywalizację z FC Basel.

Całe spotkanie w barwach Bordeaux rozegrał Ludovic Obraniak; jego klub po raz drugi przegrał jednak z Benfiką Lizbona, a reprezentant Polski w 31. minucie dostał żółtą kartkę.

W piątek losowanie par 1/4 finałów Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Wyniki rewanżowych meczów 1/8 finału Ligi Europy:

Fenerbahce Stambuł - Viktoria Pilzno 1:1 (1:0); pierwszy mecz 1:0; awans Fenerbahce
Girondins Bordeaux - Benfica Lizbona 2:3 (0:1); pierwszy mecz 0:1; awans Benfica
Newcastle United - Anży Machaczkała 1:0 (0:0); pierwszy mecz 0:0; awans Newcastle
Lazio Rzym - VfB Stuttgart 3:1 (2:0); pierwszy mecz 2:0; awans Lazio
Chelsea Londyn - Steaua Bukareszt 3:1 (1:1); pierwszy mecz 0:1; awans Chelsea
Rubin Kazań - Levante 2:0 (0:0, 0:0) - po dogrywce; pierwszy mecz 0:0; awans Rubin
Zenit St. Petersburg - FC Basel 1:0 (1:0); pierwszy mecz 0:2; awans FC Basel
Inter Mediolan - Tottenham Hotspur 4:1 (1:0, 3:0) - po dogrywce; pierwszy mecz 0:3, awans Tottenham