Piłka nożna - Atletico Madryt w półfinale Pucharu Hiszpanii

0

piłka nożna - Puchar Hiszpanii - Athletic Bilbao - Atlético Madryt - ćwierćfinały

Piłkarze Atletico Madryt awansowali do półfinału Pucharu Hiszpanii, wygrywając na wyjeździe z Athletic Bilbao 2:1 (0:1). W pierwszym ćwierćfinałowym meczu było 1:0 dla madrytczyków.
Pierwszego gola strzelili gospodarze - Artiz Aduriz wykorzystał podanie Mikela Balenziagi i celnym strzałem głową pokonał bramkarza Atlético.
Wyrównujące trafienie padło w dziesiątej minucie drugiej połowy, po mocnym strzale Raula Garcii. Wynik ustalił w 85. minucie Diego Costa.
W półfinale Atlético Madryt zagra z innym stołecznym klubem, Realem - "Królewscy" awans zapewnili sobie dzięki wtorkowemu zwycięstwu nad Espanyolem Barcelona 1:0.
W drugim meczu zaplanowaynm na środę FC Barcelona podejmie UD Levante. W pierwszym meczu było 4:1 dla ekipy z Katalonii.