Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Piłka nożna - Brytyjska prasa po meczu Anglia - Polska

0
Podziel się:
bEDzfBIl

piłka nożna - eliminacje mistrzostw świata - Anglia - Polska

Anglia pokonała Polskę 2:0 w meczu eliminacji mistrzostw świata, które w przyszłym roku odbędą się w Brazylii. Podopieczni trenera Roya Hodgsona wygrali grupę H i awansowali bezpośrednio na mistrzostwa. Brytyjskie media z zadowoleniem przyjęły fakt, że w dwóch ostatnich meczach (z Polską i Czarnogórą) Anglicy odnieśli przekonujące zwycięstwa.
Martin Samuel z Daily Mail podkreśla, że Anglia nie przegrała w tych eliminacjach ani jednego spotkania. Przyznaje, że w porównaniu do europejskich potęg zwycięstwo w grupie nie było szczególnie imponujące, ale pisze, że w meczach z Polską i Czarnogórą w drużynie zaszedł przełom: wstąpił w nią pozytywny duch, którego wcześniej brakowało. A Polska? Samuel pisze, że te eliminacje były dla niej fatalne, ale i tak Lewandowski sprawił, że fanom Anglii dwa razy ścisnęły się serca.
Za to Sam Wallace przypomina w Independencie o tym, że na początku było dość nerwowo. I przywołuje moment, kiedy po groźnej akcji Polaków kamery złapały trenera Hodgsona na soczystym przekleństwie.
"Nie będzie play-offów, ani letnich wakacji - Anglia jedzie do Brazylii" - cieszy się Henry Winter w Daily Telegraph. Ciepłe słowa rezerwuje dla Rooneya i Gerrarda,
ale też dla naszych kibiców, którzy atmosferę zrobili świetną "Było jak w Łodzi, a nie Londynie" - pisze Winter.

Naczelna Redakcja Sportowa PR / d / A.Dąbrowski / kk

bEDzfBIO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)