Piłka nożna - Bundesliga - Dwa gole Roberta Lewandowskiego

0

piłka nożna - 5. kolejka - liga niemiecka - wyniki

Dziś odbyło się sześć meczów w 5. kolejce piłkarskiej Bundesligi.
Popis dała Borussia Dortmund, która rozgromiła Hamburger SV 6:2 (2:10. Duży w tym udział miał Robert lewandowski, który zdobył dwie bramki, a przy jednej miał asystyę. Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek nie grali.
Aktualny mistrz Niemiec - Bayern Monachium - wygrał u siebie z zespołem Artura Sobiecha Hannover 96 2:0 (0:0). Gole dla Bawarczyków strzelali Mario Mandžukić (51. minuta) i Franck Ribéry (64. minuta). Sobiech grał przez całe spotkanie.
W innym spotkaniu Bayer Leverkusen pokonał na własnym boisku VfL Wolfsburg 3:1 (1:1). Dwie bramki dla zespołu Samiego Hyypii strzelił Stefan Kießling, a jedną Sidney Sam. Honorowe trafienie dla Wolfsburga zaliczył Ivica Olić. Całe spotkanie w barwach Bayeru Leverkusen zagrał reprezentant Polski Sebastian Boenisch.