Piłka nożna - Ekstraklasa - Górnik przegrywa z Lechem

0

Piłka nożna - Ekstraklasa - Górnik Zabrze - Lech Poznań

W rozegranym w niedzielę w Zabrzu meczu 18. kolejki ekstraklasy piłkarskiej Górnik przegrał z Lechem Poznań 0:1 (0:0).
Gola dla Lecha strzelił w 63. minucie Hubert Wołąkiewicz - obrońca Lecha wykorzystał bardzo problematyczny rzut karny, podyktowany przez arbitra Pawła Raczkowskiego za wątpliwe zagranie ręką Sylwestra Gancarczyka.
W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry zabrzanie stanęli przed szansą wyrównania, lecz Prejuce Nakoulma nie trafił w bramkę z drugiej w meczu "jedenastki" - sędzia tym razem dopatrzył się faulu na Bartoszu Iwanie, w tej sytuacji również można było mieć wątpliwości.
Po porażce z Lechem Górnik jest na czwartym miejscu w tabeli, ma na 31 punktów. Lech jest drugi - zgromadził 35 punktów, o dwa mniej od prowadzącej w lidze warszawskiej Legii.