Piłka nożna - Ekstraklasa - Górnik Zabrze-Ruch Chorzów 2:2

0

piłka nożna - Ekstraklasa - 5. kolejka - Ruch Chorzów - Górnik Zabrze

Piłkarze Górnika Zabrze zremisowali z Ruchem Chorzów 2:2 (1:1) w meczu 5. kolejki Ekstraklasy.

Wynik otworzył Mateusz Zachara, który w 4. minucie pokonał bramkarza Ruchu. Wyrównał na pięć minut przed końcem pierwszej połowy Marek Zieńczuk, który popisał się pięknym uderzeniem z 25 metrów.
W 49. minucie dzięki trafieniu Prejucea Nakoulmy Górnik znowu wyszedł na prowadzenie i kiedy wszystko wskazywało, że zespół z Zabrza zwycięży w 99. Wielkich Derbach Śląska, Maciej Jankowski pokonał w ostatniej minucie meczu Norberta Witkowskiego.

Po tym spotkaniu zespół z Zabrza zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Ekstraklasy, ale ma tylko dwa punkty przewagi nad Legią Warszawa. Ruch, z sześcioma punktami na koncie zajmuje 9. miejsce.