Piłka nożna - Ekstraklasa: niespodzianka w Kielcach - Legia pokonana !

0

Piłka nożna - Ekstraklasa - Korona Kielce - Legia Warszawa

Do sporej niespodzianki doszło w ostatnim sobotnim meczu 17 kolejki ekstraklasy piłkarskiej, Korona Kielce pokonała na własnym boisku zespół lidera, Legię Warszawa 3:2 (1:1).
Prowadzenie dla Legii uzyskał Jakub Kosecki w 21. minucie, remis przed przerwą dał Koronie Maciej Korzym 10 minut później. Chwilę po przerwie gospodarze prowadzili 2:1, autorem trafienia dla Korony był Artur Lenartowski. W 66. minucie hiszpański obrońca Legii Inaki Astiz doprowadził do remisu 2:2, lecz po kolejnych siedmiu minutach kielczanie strzelili trzeciego swojego gola, do bramki Legii trafił Litwin Tadas Kijanskas.
Porażka w Kielcach nie odbierze Legii pozycji lidera ekstraklasy - piłkarze Jana Urbana pozostaną z dorobkiem 33 punktów. Zbliżyła się do lidera Polonia Warszawa, która w piątek zremisowała u siebie z Lechią Gdańsk 1:1 i ma obecnie 29 "oczek", tyle samo, co Śląsk Wrocław, który w sobotę pokonał Widzew Łódź 2:1.
Szansę na awans na drugie miejsce w tabeli będzie miał w niedzielę Lech Poznań (29 pkt.) - "Kolejorz" zagra na wyjeździe z Ruchem Chorzów, jeśli poznaniacy wygrają, będą tracili do Legiii tylko jeden punkt.