Piłka nożna - Ekstraklasa: Zagłębie przegrywa u siebie z Górnikiem

0

Piłka nożna - Ekstraklasa - Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze

W rozegranym w poniedziałek ostatnim meczu 26. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Zagłębie Lubin przegrało u siebie 1:2 (1:2) na własnym boisku z Górnikiem Zabrze.
Prowadzenie dla gości już w 5. minucie uzyskał Aleksander Kwiek, pomocnik Górnika po bardzo dobrym podaniu od Mariusza Przybylskiego pokonał lubińskiego bramkarza strzałem z niespełna 10 metrów.
Górnik podwyższył prowadzenie w 17 minucie, po podaniu ukraińskiego obrońcy Ołeksandra Szeweluchina celnie główkował Grzegorz Bonin.
Kontaktowy gol dla Zagłębia padł w 30 minucie - Michal Papadopoulos pokonał zabrzańskiego bramkarza strzałem z kilku metrów, po szybkiej kontrze i podaniu z głębi pola do Szymona Pawłowskiego, który przy golu asystował.
Po poniedziałkowym meczu Górnik jest na 4. pozycji w tabeli ekstraklasy, zabrzanie mają na koncie 40 punktów i zachowują szanse na to, by wywalczyć prawo gry w Lidze Europejskiej. W kolejnym meczu Górnik zagra u siebie z Polonią Warszawa.
Zagłębie jest na 8. miejscu, ma 33 punkty.