Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Piłka nożna - eliminacje MŚ 2014, Afryka: W-py Zielonego Przylądka, Burkina Faso i Wybrzeże Kości Słoniowej w decydującej fazie eliminacji

0
Podziel się
bEqGaVYR

piłka nożna - eliminacje mistrzostw świata - Afryka - Burkina Faso - Wyspy Zielonego Przylądka - Wybrzeże Kości Słoniowej

Reprezentacje Burkina Faso, Wybrzeża Kości Słoniowej i Wysp Zielonego Przylądka to kolejne zespoły, które awansowały do ostatniej fazy eliminacji strefy Afryki przyszłorocznych, piłkarskich mistrzostw świata.

Największą niespodziankę sprawił zespół Wysp Zielonego Przylądka, który w ostatnim meczu pokonał na wyjeździe Tunezję 2:0 (2:0) i o punkt wyprzedził sobotniego rywala w tabeli grupy B.

bEqGaVYT

Również w ostatnim meczu awans zapewnił sobie zespół Burkina Faso, który pokonał u siebie Gabon 1:0. Tym samym zespół z zachodniej Afryki wyprzedził dotychczasowego lidera, Kongo, które zremisowało na wyjeździe z Nigrem 2:2.

Wybrzeże Kości Słoniowej już wcześniej zapewniło sobie awans, a w ostatnim meczu zremisowało u siebie z Marokiem 1:1.

Wyniki sobotnich meczów strefy afrykańskiej:

Grupa B
Tunezja - Wyspy Zielonego Przylądka 0:2 (0:2)
Sierra Leone - Gwinea Równikowa 3:2 (2:0)

bEqGaVYZ

Grupa C
Wybrzeże Kości Słoniowej - Maroko 1:1 (0:0)
Gambia - Tanzania 2:0 (1:0)

Grupa E
Burkina Faso - Gabon 1:0 (0:0)
Niger - Kongo 2:2 (1:0)

W ostatniej fazie eliminacji strefy Afryki zwycięzcy 10 grup zostaną rozlosowani w pary; lepszy z każdej z nich zagra w finałach mistrzostw świata w Brazylii. Jak dotąd awans wywalczyły lub zapewniły sobie: Algieria, Burkina Faso, Egipt, Etiopia, Ghana, Nigeria, Wybrzeze Kości Słoniowej i Wyspy Zielonego Przylądka.

Naczelna Redakcja Sportowa PR / piu

bEqGaVZu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)