Piłka nożna - Eliminacje MŚ 2014: Dania - Armenia 0:4

0

piłka nożna - eliminacje MŚ 2014

W rozegranym w poniedziałek w Kopenhadze na stadionie Parken meczu eliminacji MŚ 2014 Danie sensacyjnie uległa Armenii aż 0:4 (0:2).
Pierwszy gol dla gości padł przed upływem 60 sekund gry, a strzelił go Jura Mowsisjan, wynik w 19. minucie podwyższył Aras Őzbiliz. W drugiej połowie trzeciego gola dla Ormian strzelił Jura Mowsisjan (60. min.), a wynik na 4:0 ustalił w 81. minucie Henrik Mkhitarjan.
Po porażce z Armenią Duńczycy praktycznie stracili szanse awansu do finałów MŚ - z dorobkiem 6 punktów zajmują w tabeli grupy B czwarte miejsce. Prowadzą Włosi (14 pkt.) przed Bułgarią (10 pkt.) oraz Czechami (9 pkt.). Armenia ma 6 pkt. i jest piąta, tabelę grupy B zamyka Malta (3 pkt. - wywalczone w ostatnim, wyjazdowym meczu z... Armenią).