Piłka nożna - eliminacje MŚ: Burkina Faso i WKS w połowie drogi do Brazylii

0

piłka nożna - eliminacje mistrzostw świata - Afryka - Burkina Faso - Wybrzeże Kości Słoniowej

Reprezentacje Burkina Faso i Wybrzeża Kości Słoniowej wygrały pierwsze mecze barażowe, których stawką jest awans do finałów piłkarskich mistrzostw świata Brazylia 2014.
Burkina Faso, z występującym w Górniku Zabrze Prejucem Nakoulmą, wygrała u siebie z Algierią 3:2 (1:0). Gola na wagę zwycięstwa, w 86. minucie strzelił z karnego Aristide Bance. Nakoulma grał 90 minut.

W derby Afryki Zachodniej piłkarze Wybrzeża Kości Słoniowej wygrali u siebie z Senegalem 3:1 (2:0). Gospodarze objęli prowadzenie już w 5. minucie po tym, jak rzut karny wykorzystał Didier Drogba. Zaledwie 9 minut później, za sprawą samobójczego trafienia Lamina Sané, było 2:0 dla Wybrzeża. W 50. minucie na 3:0 podwyższył Salomon Kalou, a honorowego gola dla Senegalu w 6. minucie doliczonego czasu zdobył Papiss Cisse.

W niedzielę Etiopia podejmuje Nigerię, Tunezja gra z Kamerunem, a Ghana z Egiptem. Rewanże odbędą się w dniach 16-19 listopada. Na mistrzostwa pojadą zwycięzcy dwumeczów.