Piłka nożna - Juventus umocnił się na pozycji lidera

0

piłka nożna - Serie A - 33. kolejka

W ostatnim meczu 33. kolejki włoskiej ekstraklasy prowadzący w tabeli Juventus Turyn pokonał u siebie AC Milan 1:0. Tym samym obrońca mistrzowskiego tytułu umocnił się na pozycji lidera na pięć kolejek przed końcem sezonu.
Milan, który nie od dziś usiłuje z trzeciego miejsca wyjść na drugą pozycję zajmowaną przez Napoli, zrobi to chyba innym razem. Gospodarze - nie grający najlepiej, o czym świadczy fakt, że jedyną bramkę zdobyli z rzutu karnego wykonanego przez Chilijczyka Vidala w 12. minucie drugiej połowy - skutecznie opierali się gościom, którzy do wczoraj nie przegrali od czterech miesięcy.
Teraz już tylko dwóch zwycięstw brakuje do tego, aby Juventus miał pewność zdobycia kolejnego tytułu. Milan natomiast będzie dalej walczyć z Napoli o drugiej miejsce. Z niemałym wysiłkiem neapolitańczycy umocnili się na nim w niedzielę, wygrywając z Cagliari 3:2. Udało im się to dosłownie w ostatniej minucie, zanosiło się na to, że mecz zakończy się remisem 2:2. Zwycięstwa odniosły tez Fiorentina, która wygrała u siebie z Torino 4:3 oraz Inter, który pokonał Parmę 1:1. Takim samym wynikiem zakończył się w sobotę mecz Udinese z Lazio. Roma tymczasem zremisowała 1:1 z ostatnią w tabeli Pescarą.