Piłka nożna - Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Ruchem Chorzów

0

piłka nożna - Ekstraklasa - 16. kolejka - Ruch Chorzów - Lech Poznań - GKS Bełchatów - Wisła Kraków

Piłkarze Lecha Poznań pokonali w Chorzowie miejscowy Ruch 4:0 (2:0) w meczu 16. kolejki ekstraklasy.

Pierwszego gola, już w 2. minucie strzelił Bartosz Ślusarski, który po podaniu Kaspera Hamalainena znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy.
Tuż przed przerwą Marcin Kamiński z najbliższej odległości pokonał Michala Peskovića.

W 61. minucie Marcin Baszczyński tak niefortunnie interweniował, że trafił do własnej bramki, a w 87. minucie wynik meczu ustalił Kasper Hamalainen.

Lech Poznań ma 33 punkty i zajmuje 2. miejsce w tabeli; do lidera, Legii Warszawa, traci tylko punkt. Ruch Chorzów zajmuje 14. miejsce.
W drugim niedzielnym meczu 16. kolejki GKS Bełchatów zremisował z Wisłą Kraków 0:0; zespół z Bełchatowa zamyka tablę; Wisła jest na 13. pozycji.