Piłka nożna - Liga Europejska: Chelsea Londyn w półfinale

0

Piłka nożna - Liga Europejska - Chelsea Londyn - Rubin Kazań

W rozegranym w czwartek meczu rewanżowym 1/4 finału piłkarskiej Ligi Europy Rubin Kazań pokonał na własnym boisku z Chelsea Londyn 3:2 (0:1).
Prowadzenie dla gości uzyskał w 5. minucie Fernando Torres. W 51 minucie do remisu doprowadził hiszpański obrońca gospodarzy, Ivan Marcano, ale cztery minuty później ponownie prowadzenie objęła Chelsea - bramkę zdobył Nigeryjczyk Victor Moses. Kolejny gol był dziełem tureckiego pomocnika Rubina, Gokdeniza Karadeniza, i było 2:2. Kwadrans przed końcem meczu izraelski pomocnik gospodarzy Bibras Natcho wykorzystał rzut karny, ustalając wynik meczu.
Do półfinału awansował angielski zespół, który w pierwszym meczu pokonał rosyjskiego rywala 3:1.
O godz. 21.05 rozpoczną się trzy pozostałe mecze ćwierćfinałowe: FC Basel podejmuje Tottenham Hostpur (pierwszy mecz: 2:2), Lazio Rzym zmierzy się u siebie z Fenerbahce Stambuł (0:2), zaś Newcastle United zagra przeciwko Benfice Lizbona (1:3).