Piłka nożna - Liga Europy - Lech Poznań wygrał, ale odpadł

0

piłka nożna - Liga Europy - Lech Poznań

Lech Poznań nie wywalczył awansu do 4. rundy kwalifikacji piłkarskiej Ligi Europy.
W rozegranym we wtorek meczu rewanżowym 3. rundy eliminacji Lech wygrał 2:1 (0:1) z Żalgirisem Wilno, ale pierwszy mecz, rozegrany przed tygodniem w Wilnie, zakończył się zwycięstwem Żalgirisu 1:0.
W 29. minucie, po płaskim strzale Rytisa Leliugi z linii szesnastu metrów, Żalgiris objął prowadzenie, to oznaczało, że piłkarze Lecha potrzebowali do awansu trzech bramek.
W 87. minucie do remisu 1:1 doprowadził Łukasz Teodorczyk, a niespełna minutę później, po kiksie chorwackiego obrońcy gości Luki Perićia padł gol samobójczy i Lech objął prowadzenie 2:1. W doliczonych przez sędziego trzech dodatkowych minutach gry poznańscy piłkarze nie zdołali zdobyć trzeciej bramki.