Pilka nozna - Liga Europy: dotkliwa porazka Slaska w Sewilli

0

piłka nożna - Liga Europy - Sevilla FC - Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław przegrał 1:4 (1:1) z FC Sevilla w rozegranym w czwartek pierwszym, wyjazdowym meczu IV rundy kwalifikacji piłkarskiej Ligi Europy.
Wrocławianie objęli prowadzenie w 15. minucie, po trafieniu Marco Paixao - portugalski napastnik Śląska strzelił gola głową po doskonałym dośrodkowaniu Waldemara Soboty .
Gospodarze doprowadzili do remisu w 36. minucie, Chorwat Ivan Rakitić pokonał bramkarza Śląska znakomitym strzałem z rzutu wolnego, z narożnika pola karnego.
Niemiecki pomocnik Marko Marin w 66. minucie, po samodzielnej akcji zdobył dla Sevilli drugą bramkę.
W ostatnich czterech minutach, grający w osłabieniu i opadający z sił piłkarze Śląska stracili jeszcze dwie bramki, po strzałach Francuza Kevina Gameiro oraz po uderzeniu Marko Marina.
Mecz rewanżowy zostanie rozegrany we Wrocławiu, 29 sierpnia. Zwycięzca rywalizacji między Śląskiem i Sevillą wywalczy awans do fazy grupowej Ligi Europy.