Pilka nozna - Liga Europy: remis w meczu Rudar - Slask

0

piłka nożna - Liga Europy - Rudar Pljevlja - Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław awansował do III rundy kwalifikacji Ligi Europy, w rozegranym w czwartek rewanżowym meczu II rundy piłkarze trenera Stanislava Levy'go zremisowali 2:2 (2:0) na wyjeździe z czarnogórskim Rudarem Pljevlja.
Śląsk objął prowadzenie po celnym strzale głową Waldemara Soboty w 31. minucie, trzy minuty później - po szybkim kontrataku - Marco Paixao podwyższył wynik na 2:0.
W drugiej połowie wrocławianie zaprezentowali już mniej pomysłową grę, odważniej z kolej zagrali gospodarze i w 57. minucie Miroje Jovanović zdobył dla nich kontaktową bramkę, a w ostatnich sekundach meczu wyrównał Adi Bambur.
Rozegrany tydzień temu pierwszy mecz zakończył się wygraną wrocławian 4:0.
Rywalem Śląska w III rundzie kwalifikacji Ligi Europy będzie belgijski FC Brugge.
Pierwsze mecze III rundy kwalifikacji zostaną rozegrane 1. sierpnia, mecze rewanżowe odbędą się tydzień później.