Piłka nożna - Liga hiszpańska: Atlético Madryt liderem

0

piłka nożna - liga hiszpańska - 22. kolejka - Atlético Madrid - Real Sociedad

Piłkarze Atlético Madryt wygrali na własnym stadionie z Realem Sociedad 4:0 (1:0) i objęli pozycje lidera w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy.
Pierwszego gola zdobył w 32. minucie David Villa, podwyższył w 72. minucie Diego Costa, na 3:0 strzelił dwie minuty później Miranda, a wynik ustalił Diego na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu madrytczycy mają na koncie 57 punktów i wyprzedzają o trzy punkty Barcelonę, która w sobotę niespodziewanie przegrała z Valencją 2:3. Piłkarze "Dumy Katalonii" mogą jeszcze spaść na trzecie miejsce, gdyż o 21.00 swój mecz rozegra inny stołeczny klub - Real. "Królewscy" zmierzą się na stadionie San Mamés z Athletic Bilbao.