Piłka nożna - Liga Mistrzów - Borussia wygrała z Marsylią

0

piłka nożna - Liga Mistrzów - Borussia Dortmund - Olympique Marsylia

W grupie F piłkarskiej Ligi Mistrzów Borussia Dortmund pokonała 3:0 Olympique Marsylia. Dwa gole zdobył w tym meczu Robert Lewandowski. Z Berlina Wojciech Szymański.
Polski napastnik otworzył wynik spotkania w 19. minucie kiedy wpadł w pole karne i z bliskiej odległości pokonał bramkarza. W 79. minucie ustalił rezultat meczu zdobywają gola z rzutu karnego.
Borussii, mimo poważnego osłabienia, udał się rewanż za sezon 2011/12 kiedy to dwukrotnie przegrała z Marsylią. W jednym ze spotkań padł wynik 3:0 dla drużyny z Francji. Tym razem rolę się odwróciły. Wtorkowe zwycięstwo było dla Borussii niezwykle ważne, po przegranym dwa tygodnie temu meczu z Napoli. Pewna wygrana z Marsylią może wskazywać, że porażka we Włoszech była tylko wypadkiem przy pracy.