Piłka nożna - Liga Mistrzów: Ajax pokonał Barcelonę i pozostaje w grze

0

piłka nożna - Liga Mistrzów - grupa H - Barcelona - Milan - Ajax - Celtic

Piłkarze Ajaxu Amsterdam pokonali u siebie Barcelonę 2:1 i zachowali szansę na awans do 1/8 finału rozgrywek. Bramki dla gospodarzy strzelali Thulani Serero (9') i Danny Hoesen (42'). W 49. minucie jedynego gola dla gości zdobył z rzutu karnego Xavi Hernandez. Przez niemal całą II połowę Ajax grał w osłabieniu po tym, jak w 48. minucie czerwoną kartkę dostał Jöel Veltman.
W drugim meczu grupy H Celtic Glasgow przegrał u siebie z Milanem 0:3 po golach Kaki (13'), Cristiana Zapaty (49') i Mario Balotellego (60').

Celtic Glasgow - AC Milan 0:3 (0:1)
Ajax Amsterdam - FC Barcelona 2:1 (2:0)

W tabeli grupy H prowadzi Barcelona, która już wcześniej zapewniła sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek. Kataloński klub ma 10 punktów i o 2 wyprzedza Milan oraz o 3 - Ajax. Celtic zamyka tabelę z dorobkiem 3 punktów. W ostatnich meczach Milan podejmuje Ajax, a Barcelona gra z zespołem z Glasgow.