Piłka nożna - Liga Mistrzów: Borussia pokonała Napoli

0

piłka nożna - Liga Mistrzów - grupa F - Borussia - Napoli - Arsenal - Marsylia

Borussia Dortmund wygrała u siebie z SSC Napoli 3:1 (1:0) w meczu grupy F Ligi Mistrzów. Bramki dla gospodarzy strzelali: Marco Reus (10' z karnego), Jakub Błaszczykowski (60') i Pierre-Emerick Aubameyang (78'); autorem honorowego gola dla klubu z Neapolu był Lorenzo Insigne (71').
Robert Lewandowski grał do 89. minuty; Jakub Błaszczykowski zszedł w 69. minucie, a zastąpił go zdobywca ostatniej bramki dla Borussi. W 81. minucie na boisku pojawił się też Łukasz Piszczek.

W drugim meczu grupy F Arsenal Londyn, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, pokonał u siebie Olympique Marsylia 2:0 (1:0), a obie bramki strzelił Jack Wilshere.
Arsenal utrzymał prowadzenie w tabeli, ale nie może być jeszcze pewny awansu. Londyński klub ma 12 punktów i o 3 wyprzedza Borussię oraz Napoli. Marsylia nie zdobyła jeszcze punktu.
W ostatniej serii spotkań, 11 grudnia, Borussia gra w Marsylii, a Napoli podejmuje Arsenal.