Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Piłka nożna - Liga Mistrzów: Metalist Charków wykluczony z Ligi Mistrzów ?

0
Podziel się:

piłka nożna - Liga Mistrzów - Metalist Charków

Europejska Fedracja Piłkarska wszczęła postępowanie przeciwko Metalistowi Charków - władze UEFA wyjaśniają okoliczności "ustawienia" wyniku meczu ligowego Metalista z zespołem Karpat Lwów (4:0, kwiecień 2008 r.).
Gdyby podejrzenia o działanie korupcyjne potwierdziło się, drużyna Metalista zostałaby wykluczona z rozgrywek Champions League.
Ukraiński zespół w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów rywalizuje z PAOK Saloniki, w pierwszym spotkaniu wicemistrz Ukrainy wygrał na wyjeździe 2:0.
W miniony piątek Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS) podtrzymał wcześniejszą decyzję ukraińskiego związku piłkarskiego o nałożeniu na Jewhena Krasnikowa pięcioletniej dyskwalifikacji i zakazu pełnienia jakichkolwiek funkcji administracyjnych w klubach lub federacjach piłkarskich. Jeden z piłkarzy klubu został zdyskwalifikowany na okres pięciu lat, ponadto klub z Charkowa pozbawiono tytułu wicemistrza Ukrainy - wywalczony w sezonie 2007/08 - a także ukarano grzywną finansową wysokości 25 tysięcy dolarów.
Pełniący obowiązki prezesa Metalista Serhij Kurczenko poinformował, że klub wykorzysta wszystkie dozwolone procedury, by uniknąć wykluczenia z europejskich pucharów - gdyby UEFA podjęła niekorzystną dla klubu decyzję, ten wniesie apelację do CAS, a gdyby Trybunał w Lozannie postanowił ukarać Metalist, klub odwoła się od jego postanowień do szwajcarskiego Sądu Najwyższego, miejscowo właściwego dla siedziby CAS.
Agencje medialne informując o podjęciu śledztwa wobec Metalista Charków sugerują, że scenariusz wydarzeń może być podobny do sprawy Fenerbahce Stambuł - turecki klub za podobną korupcyjną działalność w krajowej lidze został pierwotnie wykluczony przez UEFA z rozgrywek europejskich na dwa lata, ale tę decyzję unieważnił Trybunał Arbitrażowy w Lozannie, i klub ze Stambułu występuje w eliminacjach Champions League.

Naczelna Redakcja Sportowa PR / mw

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)