Piłka nożna - ME kobiet: Francja pokonała Hiszpanię; Anglia coraz dalej ćwierćfinałów

0

piłka nożna - mistrzostwa Europy kobiet - Szwecja - Francja - Hiszpania - Anglia - Rosja

Francuzki pokonały Hiszpanki 1:0 (1:0) w meczu grupy C piłkarskich mistrzostw Europy kobiet, które odbywają się w Szwecji. Jedynego gola, już w 5. minucie strzeliła Wendie Renard. To drugie zwycięstwo Francuzek w drugim meczu, które daje im awans do ćwierćfinałów.

Wicemistrzynie poprzednich mistrzostw, Angielki, robią tymczasem wiele, by nie zakwalifikować się do kolejnej fazy rywalizacji. Po porażce na inaugurację z Hiszpankami 2:3, w poniedziałek zremisowały z Rosjankami 1:1 (0:1). W 38. minucie prowadzenie ekipie Rosji dała Nelli Korowkina i dopiero w 2. minucie doliczonego czasu punkt dla Anglii uratowała Toni Duggan.

Do ćwierćfinałów awansują po dwie czołowe drużyny z każdej z 3 grup oraz dwa najlepsze zespoły z trzecich miejsc.