Piłka nożna - Niemcy: Bayern wygrał w Dortmundzie z Borussią

0

piłka nożna - Bundesliga - XIII kolejka - Bayern - Borussia

Bayern Monachium pokonał w Dortmundzie Borussię 3:0 (0:0) w szlagierowym meczu XIII kolejki Bundesligi.
Gospodarze przystąpili do tego meczu mocno osłabieni. Z powodu kontuzji trener Jürgen Klopp stracił niemal całą linię obrony. Mimo to Borussia walczyła z Bayernem jak równy z równym. W pierwszej połowie miała kilka świetnych okazji do zdobycia gola, a najlepszą zmarnował w 3. minucie Robert Lewadowski, który z kilku metrów nie trafił do bramki.

Pierwszy gol dla Bayernu padł w 66. minucie po strzale Mario Götze. Borussia próbowała odrabiać straty i w 73. minucie bliski zdobycia gola był Marco Reuss, ale fantastyczną interwencją popisał się bramkarz Bayernu, Manuel Neuer.
Goście dobili Borussię w końcówce; w 85. minucie na 2:0 podwyższył Robben, a 2 minuty później Müller.

W barwach Borussii do 71. minuty grał Jakub Błaszczykowski. Pod koniec meczu na boisku pojawił się Łukasz Piszczek, który powrócił do składu po wielomiesięcznej nieobecności spowodowanej kontuzją.

Bayern Monachium ma 35 punktów i o 4 wyprzedza Bayer Leverkusen, który wygrał na wyjeździe z Hertą Berlin też 3:0. Borussia jest trzecia z dorobkiem 28 punktów.