Piłka nożna - Po pierwszej kolejce Serie A

0

piłka nożna - Włochy - Serie A

Rozłożona na trzy dni pierwsza kolejka włoskiej ekstraklasy nie przyniosła większych niespodzianek. Rozpoczął ją w
sobotę mecz Verona-Milan, a zakończyło spotkanie Fiorentina - Catania w poniedziałek wieczorem. Największą niespodziankę kibicom i komentatorom sprawił fakt, że na żadnym stadionie nie doszło do incydentów.
Wygrały, jak należało się spodziewać, obrońca tytułu Juventus, oraz Inter, Cagliari, Lazio, Roma, Napoli, Torino i Fiorentina. Zawiódł tylko Milan, który przegrał na wyjeździe z Hellas Weroną, powracającą w tym sezonie po dłuższej przerwie do ekstraklasy. Pozostali dwaj debiutanci w serie A - Livorno i Sassuolo - przegrali: pierwsze z Romą 0:2, drugie, taki samym zresztą
wynikiem, z Torino.
Kapitanem tego klubu jest jak wiadomo nasz Kamil Glik, który od początku był więc na boisku. Krócej znacznie, bo dopiero od 69 minuty, zagrał pomocnik Udinese Piotr Zieliński. Polakowi wyraźnie jednak się nie powiodło: sześć minut później, gdy był sam na sam z bramkarzem Lazio Federico Marchettim, zmarnował okazję do wyrównania.
Nie on jeden może mówić o pechu: w takiej samej sytuacji znalazł się w poniedziałek legendarny Mario Gómez, którego debiut w barwach Fiorentiny nie należał z tego powodu do udanych. Pozostali czterej Polacy, grający w tym sezonie w serie A, nie wyszli w tej kolejce na boisko.