Piłka nożna - Premier League: Remis Southampton z Chelsea. Gol w 13. Sekundzie. Kontuzja Boruca

0

piłka noża - 13. kolejka - wyniki - Chelsea Londyn - Southampton - Tottenham Hotspur - Manchester United

Piłkarze Chelsea Londyn wygrali u siebie z drużyną Artura Boruca, Southampton 3:1 (0:1) w najciekawszym meczu XIII kolejki Premier League. Pierwszego gola już w 13. sekundzie strzelił Jay Rodriguez; to jedna z najszybciej zdobytych bramek w lidze angielskiej. Rekord dzierży Ledley King, który w 2000 r. w meczu Tottenham Hotspur-Bradford City pokonał bramkarza gości w 10 sekundzie.
W 55. minucie wtrównał Gary Cahill, a 7 minut później gola na 2:1 strzelił John Terry; w 90. minucie wynik ustalił Demba Ba.
Przy pierwszym golu dla Chelsea urazu palca doznał Artur Boruc. W miejsce bramkarza reprezentacji Polski wszedł Paulo Gazzaniga.
Po tym spotkaniu piłkarze "Świętych" spadli na siódme miejsce w tabeli.

Z drugiego, na czwarte miejsce spadł Liverpool, który niespodziewanie przegrał wyjazdowe spotkanie z Hull City 1:3 (1:1). Gole dla zespołu z Kingston upon Hull strzelali David Livermore (21'), David Meyler (72'), a w 87. minucie własnego bramkarza pokonał Martin Skrtel. Honorowego gola dla Liverpoolu strzelił Steven Gerrard (28').

Bardzo interesujące spotkanie oglądali kibice w Londynie, gdzie miejscowy Tottenham Hotspur zremisował z Manchesterem United 2:2 (1:1). Oba gole dla gości strzelił Wayne Rooney, a dla ekipy z White Hart Lane trafiali Kyle Walker i Brazylijczyk Sandro.

Liderem tabeli jest Arsenal Londyn. Zespół, którego bramki broni Wojciech Szczęsny, wygrał w sobotę z Cardiff City 3:0 i powiększył przewagę nad Chelsea Londyn do 4 punktów.