Piłka nożna - Puchar Konfederacji: sześć goli w meczu Brazylii z Włochami

0

piłka nożna - Puchar Konfederacji

Do półfinałów odbywającego się w Brazylii piłkarskiego Pucharu Konfederacji z grupy A awans zapewniły sobie już po wcześniej rozegranych meczach zespoły gospodarzy turnieju oraz Włoch.
W rozegranym w sobotę meczu tych drużyn Brazylijczycy wygrali z Włochami 4:2 (1:0).
W spotkaniu "Canarinhos" z ekipą "Squadra Azzura" gospodarze objęli prowadzenie w doliczonym czasie gry pierwszej połowy - z bliska do siatki trafił obrońca Bayernu Monachium, Dante.
Wyrównujący wynik gol dla Włoch padł w minucie, a strzelił go - po fantastycznym podaniu Mario Balotellego - Emanuele Giaccherini w 51. minucie. Cztery minuty później było 2:1 dla pięciokrotnych mistrzów świata - znakomitym strzałem z rzutu wolnego, z ok. 25 metrów, popisał się Neymar.
W 66. minucie Dante świetnym dalekim podaniem umożliwił Fredowi zdobycie trzeciego gola dla Brazylii, a po kolejnych pięciu minutach było 3:2 dla "Canarinhos" - drugie trafienie dla Włoch uzyskał Giorgio Chiellini.
Wynik meczu ustalił w 89. minucie Fred, który z bliska dobił obroniony przed włoskiego bramkarza strzał Neymara.
W drugim spotkaniu grupy A Meksyk wygrał z Japonią 2:1 (0:0). Dwa gole dla Meksyku strzelił Javier Hernandez - piłkarz Manchesteru United trafiał w 54. oraz w 66. minucie. Honorowe trafienie dla Japończyków uzyskał Shinji Okazaki osiem minut przed końcem meczu.
W poniedziałek rozstrzygnie się, kto awansuje do półfinałów z grupy B. W najlepszej sytuacji są Hiszpanie, aktualni mistrzowie świata i Europy we wcześniej rozegranych meczach pokonali Urugwaj 2:1 i Tahiti 10:0. W ostatnim spotkaniu ich rywalem będą Nigeryjczycy, którzy wcześniej wygrali z mistrzem Oceanii 6:1, i ulegli Urugwajowi 1:2. W drugim meczu grupy B Urugwaj zmierzy się z Tahiti.