Piłka nożna - Puchar Włoch: trzech Polaków w meczu 1/8 finału

0

piłka nożna - Puchar Włoch - 1/8 finału - Roma - Sampdoria - Skorupski - Wszołek - Salamon - Wolski

Trzej Polacy wystąpili w meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Włoch między Romą i Sampdorią, zakończonym zwycięstwem rzymskiego klubu 1:0 (1:0). W bramce Romy zadebiutował Łukasz Skorupski, a w ekipie Sampdorii Genua po 90 minut grali Bartosz Salamon i Paweł Wszołek. Jedynego gola, w 6. minucie strzelił Grek Vasilios Torosidis. W ćwierćfinale, zaplanowanym na 21 stycznia, Roma zagra z Juventusem.
W środę do ćwierćfinałów Coppa Italia awansowała też Fiorentina, w barwach której w meczu 1/8 przez 90 minut grał Rafał Wolski. Fiorentina pokonała Chievo Werona 2:0, a w meczu o półfinał zagra z Catanią lub Sieną.