Pilka nozna - Realowi zabraklo jednego gola do finalu Ligi Mistrzów

0

piłka nożna - Liga Mistrzów - Real Madryt - Borussia Dortmund

Realowi Madryt zabrakło jednego gola do awansu do finału Ligi Mistrzów. Starcie na Santiago Bernabeu z Borussią Dortmud skończyło się wynikiem 2:0 dla "Królewskich". Pierwszego gola, w 82. minucie zdobył Benzema, drugiego - sześć minut później - Ramos. Wyjazdowy mecz Real przegrał 1:4.
Zabrakło trzeciej, decydującej bramki, która dawałaby awans madryckiej drużynie. Po raz jedenasty z rzędu przepadła szansa Realu Madryt na zdobycie wymarzonego, dziesiątego pucharu Ligi Mistrzów.
Jose Mourinho obwinił po meczu sędziego za nieprzyznanie czerwonej kartki Hummelsowi. W rozmowie z brytyjską stacją telewizyjną dał do zrozumienia, że odchodzi z klubu.
"Chcę być tam, gdzie ludzie mnie kochają. W Hiszpanii wiele ludzi mnie nienawidzi" - powiedział Mourinho.
Najlepszym piłkarzem gospodarzy okrzyknięto Ramosa, który skutecznie krył Lewandowskiego. Pochwalono też Ozila, Lopeza i Alonso.
Zdaniem komentatorów, mecz został źle rozegrany. Na pierwszą bramkę Real czekał 82 minuty. "Gdyby padła w I połowie, to bylibyśmy w finale" - zapewniali.
W tym sezonie Realowi została ostatnia szansa - zdobycie Pucharu Króla. Finałowy mecz z Atletico de Madrid zostanie rozegrany 17 maja.